Ваша корзина пуста

 

Наши контакты

тел.: 067 471 11 80

тел.: 032 227 27 77

facebook  vkontakte  twitter  google+  pinterest 

Як рівнянам готуватися до нового опалювального сезону?

Вже більше місяця рівняни обурюються на владу через підняття тарифів "на комуналку". Адже розпочинаючи із серпня місяця вони отримують квитанції за надані послуги із втричі вищою вартістю за один кубометр води.

Останньою краплею терпіння для багатьох стала новина про те, що Росія припинила подачу газу в Україну, і як зимуватимемо – також питання не з легких. Винахідливі рівняни не розгубилися й активно розпочали задумуватися про перехід на автономне опалення, яке за своєю вартістю є дешевшим порівняно із централізованим опаленням.

st 0001

Спеціалісти підрахували, якщо 80% населення Рівного перейде на автономне опалення, економія сягне до 115 мільйонів кубометрів у рік. Виграють і споживачі, адже рівненська сім'я платитиме за автономне тепло утричі менше, ніж за центральне.

Давайте пригадаємо. Щороку з настанням холодів Рівненщина вступає у традиційну "газову кризу". Щоб там не казали в мерії, але вже із середини літа "вилазять на вверх" борги, і вхід в опалювальний сезон у нас завжди проблемний. Уявімо, що буде, якщо ціни стали вищими. Відтак рівняни, які мали гроші, потихеньку почали встановлювати у своїх домівках газові автономні котли. Підштовхнув до зміни системи опалення і Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, який запропонував ввести пільговий тариф на електроенергію для тих, хто переходить з газових котлів на електричні.

st 0002

– Ми порадилися з НКРЕ... І вирішили, що невдовзі буде запропоновано всім, хто переходить з газових котлів на електричні, спецтариф на електроенергію. Зараз тариф становить 1,19 гривень. Якщо ви зміните котел, то нічний тариф на електроенергію складе 30 копійок, тариф "протягом дня" становитиме 80 копійок, – заявив Арсеній Яценюк.

Роз'яснив ситуацію із специфікою тарифів і директор Рівненського обласного виробничого комунального комунального підприємства водопровідно-каналізаційного господарства "Рівнеоблводоканал" Андрій Карауш.

st 0003

– Особливістю тарифів, які почали діяти з 1 липня, є й те, що тепер всі категорії споживачів – населення, бюджетні організації та інші підприємства, платитимуть за єдиним тарифом. Раніше діяло три окремих. Також з 1 липня була змінена система оплати гарячої води. Якщо раніше, споживачі платили за воду Рівнеоблводоканалу, а ТОВ "Рівнетеплоенерго" надавало послуги з підігріву води, то тепер ТОВ "Рівнетеплоенерго" напряму купуватиме у нас воду. Відтак, її вартість входитиме у тариф на послугу гарячого водопостачання і має оплачуватись споживачами теплопостачальному підприємству, – зазначив Андрій Карауш.

У свою чергу директор ТОВ "Рівнетеплоенерго" Степан Коропецький повідомив, що вартість централізованого постачання гарячої води (з урахуванням вартості водопостачання), за умови підключення рушникосушильників до систем гарячого водопостачання становитиме 31 гривню 56 копійок за 1 метр кубічний.

st 0004

– За відсутності рушникосушильників споживачі платитимуть 29 гривень 47 копійок за 1 метр кубічний. Раніше вартість опалення 1 метра квадратного опалювальної площі в опалювальний період становила 6 гривень 77 копійок, а метр кубічний підігріву води (з лічильником) – 11 гривень 85 копійок, вартість підігріву води на одного мешканця (без лічильника) – 37 гривень 92 копійки. Якщо у будинку чи під'їзді встановлений прилад обліку теплової енергії, вартість 1 Гкал становитиме 282 гривень 5 копійок, – каже Степан Коропецький.

Відповідно, рівняни й почали переходити на електричну систему опалення і купувати електричні котли. Адже дозвіл на перехід до автономного опалення отримати вкрай важко, оскільки згідно із законодавством перейти на нього можна лише всім будинком, а не окремо поквартирно. Ось що з цього приводу повідомили у Рівненському ЖКГ для кореспондента сайту "ВСЕ":

– Встановлення автономного опалення та відключення від мереж центрального опалення та гарячого водопостачання відбувається відповідно до вимог чинного законодавства. Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 р. №630 (зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 31.10.2007 р. №1268) п. 25: відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства, – йдеться у повідомленні Рівненського ЖКГ.

Відповідно до затвердженого наказу Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22.11.2005 р. №4 (зі змінами, внесеними наказом Мінжитлокомунгоспу від 06.11.2007 р. №169) "Про затвердження Порядку відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання", передбачено відключення житлового будинку в цілому, а не окремої квартири (іншими словами, якщо хтось із ваших сусідів проти, ніхто окремо для вашої квартири не дасть дозвіл на перехід до автономного опалення).

Для вирішення питання відключення житлового будинку (будинків) від мереж централізованого теплопостачання його власник (власники) повинен (повинні) звернутися до Комісії із письмовою заявою про відключення від мереж ЦО і ГВП. У заяві про відключення від мереж ЦО і ГВП власник (власники) будинку зазначає (зазначають) причини відключення.

До заяви додається копія протоколу загальних зборів мешканців будинку щодо створення ініціативної групи з вирішення питання відключення від мереж ЦО і ГВП та прийняття рішення про влаштування у будинку системи індивідуального або автономного опалення.

Рішення про відключення будинку від системи централізованого опалення з улаштуванням індивідуального опалення повинно бути підтримане всіма власниками (уповноваженими особами власників) приміщень у житловому будинку (п. 2.1 Порядку у редакції згідно наказу Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 06.11.2007 р. №169).

Якщо зі специфікою переходу від централізованого опалення на автономне ми розібралися, то повстало інше запитання – яка система опалення є більш економною. Котли якого виробництва найкраще підійдуть для осель рівнян? Із таким запитанням кореспондент сайту "ВСЕ" звернулася до фахівців у сфері опалювальних систем, магазину "Теплосвіт".

logosmall

У "Теплосвіті" нас зустрів директор магазину, Сергій Кокорський. Власне, з ним і відбувалася розмова та коротка екскурсія у світ електроопалювального обладнання. Ми попросили пана Сергія розповісти, котли яких виробників варто обирати та чого остерігатися при їхній покупці.

st 0005

– Кожен розуміє ступінь критичності питання у сфері опалення. Власне, через цю критичність і не варто відтягувати час і відкладати все на потім. Кожен свідомий рівняни вже зараз має задуматися над економією власних коштів та відмовитися від переплат за надання неякісних послуг. Як це зробити? Дуже просто – розпочніть використовувати енергозберігаюче обладнання, і на собі відчуйте, що економія має бути економною. Адже, ми повинні платити лише за те, що дійсно використали, – зазначив для сайту "ВСЕ" Сергій Кокорський.

У магазині кореспондент помітила електричні котли, як вітчизняного виробника – "Дніпро", так і імпортні "Protherm" або "Kospel". За словами директора магазину, всі вони відрізняються високою якістю та довговічністю в експлуатації.

– Наш асортимент по електроопалювальному обладнанню задовольняє потребу покупців, як у більш дорожчому обладнанні, так і у доступному, орієнтованому на середньостатистичного покупця, – розповідає під час екскурсії між товаром директор "Теплосвіту". – Все обладнання сертифіковане та адаптоване до роботи в Україні. Окрім опалювального обладнання, магазин має найширший асортимент по водогрійній техніці таких відомих брендів, як "Ariston" та "Gorenje". У лінійці цих виробників, які представлені у магазині "Теплосвіт", є водонагрівачі на будь-який смак: із "сухими тенами", малолітражні, круглі, квадратні, вертикального або горизонтального монтажу.

Що актуально, у магазині "Теплосвіт" рівняни, які проживають у приватних будинках та не хочуть переплачувати за газ, можуть знайти твердопаливні котли світових лідерів – "Viadrus" та "Calgoni". Окрім цього у наявності є весь супутній товар, який необхідний при монтажі систем опалення та водопостачання.

Поспілкувавшись із Сергієм Кокорським, почувши коментарі від ЖКГ та Рівнетеплоенерго, для себе зробила наступний висновок – краще про тепло своєї оселі подбати сьогодні, щоб не мерзнути у ній завтра. Звичайно, ситуація із питанням гарячої води і тепла у будинках може змінитися щодня, але навіщо ризикувати? Тому свіжих думок Вам та тепла у оселях!

на правах реклами

st gif 0001

Статьи

CHAFFOTEAUX є частиною Ariston Thermo Group

CHAFFOTEAUX є частиною Ariston Thermo Group, світовий лідер в розробці, виробництві і продажу...

Бренд Chaffoteaux

Бренд Chaffoteauxномер один серед брендів Ariston Thermo Group. Шафуто існує понад...

Стаціонарний газовий котел Bear KLOM 17, KLZ …

Основні переваги Нове покоління стаціонарних газових котлів• Надійна, перевірена часом конструкція...

ЄБРР запускає Програму фінансування енергоефе…

ЄБРР запускає Програму фінансування енергоефективності в житловому секторі України Допомога ОСББ...

Наши контакты:
тел.: 032 227-27-77
e-mail: office_teplodim@ukr.net
адрес: Львовская обл., с. Нагоряны, ул. Стуса, 17 / Б
Обратная связь